Przechowywanie dysków twardych

Przechowywanie dysków twardych

Każda firma, która prowadzi swoją działalność w dzisiejszych czasach zmuszona jest do przechowywania wielu danych i dokumentów, które niezbędne są do jej prawidłowego funkcjonowania. Jednocześnie, coraz częściej mają one formę plików cyfrowych. Czasy, w których prowadzono papierowe archiwa powoli stają się przeszłością. Jak jednak zadbać o bezpieczeństwo danych firmy i jej klientów? Rozwiązaniem jest odpowiednie przechowywanie dysków twardych.

 

Chcąc mieć pewność, że dane firmy są bezpieczne i nie zostaną usunięte, zmienione lub zniszczone większość przedsiębiorstw tworzy back upy swoich baz danych. Nierzadko znajdują się tam poufne informacje o firmie czy wrażliwe dane klientów. Dlatego też przedsiębiorcy wybierają przechowywanie ich na fizycznych nośnikach. W odróżnieniu od back up’ów w chmurze (a więc danych wysyłanych na zewnętrzne serwery internetowe) informacje nie są dostępne w sieci, przez co są lepiej chronione przed atakami hakerskimi. Co więcej, do danych zapisanych na dyskach twardych możemy mieć dostęp nawet jeśli nie jesteśmy online. 

 

Nie da się jednak ukryć, że dyski z zapisanymi danymi zajmują sporo fizycznej przestrzeni. Jak to rozwiązać?

 

 

Usługa przechowywania dysków twardych - co warto wiedzieć?

 

Choć w obecnych czasach dyski twarde mają stosunkowo niewielkie wymiary nie da się ukryć, że przy większej ich ilości ich przechowywanie w firmie może być dość kłopotliwe. Nie tylko zajmują sporo miejsca, którego zwyczajnie może brakować w niewielkiej przestrzeni biurowej. To jednak nie wszystko. Dyski twarde to nośniki, które mogą zostać uszkodzone mechanicznie np. podczas upadku. Nie trudno więc o nieszczęśliwy wypadek, który doprowadzi do utraty danych. W biurze nie są one również odpowiednio zabezpieczone przed kradzieżą, pożarem czy zalaniem.


Z tego właśnie powodu wielu przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z profesjonalnych usług. Przechowywanie dysków twardych, bo o tym mowa to gwarancja, że dane firmy umieszczone na nośnikach pamięci są bezpieczne i niedostępne dla osób do tego niepowołanych. 

 

Jakie nośniki pamięci mogą być przechowywane?

 

Jeśli chcemy zdecydować się na przechowywanie naszych danych na nośnikach pamięci, które magazynowane będą przez profesjonalną firmę mamy do wyboru nie tylko dyski twarde, które charakteryzują się największą pojemnością ale również inne urządzenia. Wśród nich możemy wymienić choćby pendrive’y, karty pamięci dyski sieciowe, czytniki kart SD oraz płyty: CD, DVD i Blu-Ray. Wszystkie nośniki pamięci możemy oddać do przechowywania. Nie da się jednak ukryć, że większość przedsiębiorców korzysta z zewnętrznych dysków twardych HDD i SDD, ponieważ są najbardziej funkcjonalnymi rozwiązaniami. 

 

Na czym to polega?

 

Profesjonalne firmy zajmujące się przechowywaniem dysków twardych dysponują zapleczem magazynowym znajdującym się w bezpiecznych, nieznanych nikomu lokalizacjach. W magazynach panują odpowiednie warunki do przechowywania nośników informacji - dyski nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne, niskie lub wysokie temperatury czy wilgotność. Niepowołane osoby nie mają do nich dostępu.


Dysk z danymi odbierany jest przez pracownika naszej firmy a następnie oddawany do przechowania na określony podczas zawierania umowy okres czasu. Co więcej, w tym czasie przedsiębiorstwo, które zleca przechowywanie dysków twardych naszej firmie może mieć dostęp do swoich danych. Dyski z informacjami mogą być przywożone cyklicznie lub na specjalne życzenie klienta. Za każdym razem odbywa się to w sposób całkowicie bezpieczny wykluczający uszkodzenie dysku lub jego przejęcie przez niepowołane osoby. 

 

Dlaczego warto zdecydować się na przechowywanie dysków twardych?

 

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać o tym, jak ważne jest tworzenie kopii zapasowej. Wybierając kopię zapasową offline w formie zapisu na fizycznych nośnikach chronimy się przed atakami hakerskimi oraz możliwością wykradzenia lub edycji danych przez niepowołane osoby. Jeśli zaś jednocześnie zdecydujemy się na przechowywanie dysków twardych przez wyspecjalizowane firmy dysponujące odpowiednią wiedzą, doświadczeniem oraz powierzchnią magazynową zyskujemy pewność, że są one w stu procentach chronione przed większością zagrożeń. Warto wspomnieć również o tym, że koszt takiej usługi nie jest wygórowany i z całą pewnością nie przewyższa wydatków, które trzeba ponieść na wykupienie miejsca w miarę bezpiecznym dysku w chmurze. Mamy również możliwość dowiezienia nam nośników pamięci zawsze wtedy gdy istnieje taka konieczność- dane są więc dla nas dostępne. Zalet takiego rozwiązania jest więc naprawdę sporo.


Nic więc dziwnego, że z roku na rok rośnie liczba przedsiębiorców, którzy wybierają taką właśnie usługę by nie musieć martwić się o ważne informacje i wrażliwe dane swojej firmy. Ty również możesz dołączyć do tego grona. Już dziś zapoznaj się z ofertą naszej firmy. Chętnie udzielimy kompleksowych wyjaśnień na temat naszej usługi i dopasujemy rozwiązania idealnie dopasowane do twoich potrzeb. Przekonało się o tym już wielu zadowolonych klientów.  

Masz pytania ?

 

W razie jakichkolwiek pytań czy niejasności pozostajemy do Państwa dyspozycji...
Nasi konsultanci wyjaśnia wszystkie szczegóły ...