Przechowywanie kopii zapasowych

Przechowywanie kopii zapasowych OFFLINE

W dzisiejszych czasach prowadzenie własnej firmy wiąże się z koniecznością przesyłania oraz zapisywania ogromnej ilości danych. Bazy klientów, korespondencja, faktury, raporty, sprawozdania - to tylko niektóre z dokumentów, które obecnie najczęściej mają już formę wyłącznie cyfrową. Kluczowe znaczenie dla odpowiedniego funkcjonowania przedsiębiorstwa ma odpowiednie ich zabezpieczenie oraz stworzenie bezpiecznej kopii zapasowej, która umożliwi nam dostęp do danych kiedy tylko będą potrzebne.

 

O potrzebie tworzenia backupu czyli kopii zapasowej nie trzeba nikogo przekonywać. Chyba każdy z nas zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnie spotkał się z sytuacją, kiedy to przez awarię sprzętu elektronicznego utracił ważne dla niego informację. Niezależnie od tego, czy chodziło o rodzinne fotografie, efekty naszej pracy czy ważne dokumenty sytuacja taka jest zawsze trudna i problematyczna.
Oczywiście, istnieją sposoby na odzyskanie danych np. z uszkodzonego dysku komputera. Niestety, nie zawsze są one w stu procentach skuteczne. Dlatego też ważne dla nas dane poza sprzętem elektronicznym powinniśmy przechowywać właśnie w postaci kopii zapasowej. 

 

Kopie zapasowe online i offline

 

Jak z pewnością wiesz, kopia zapasowa danych przedsiębiorstwa może być tworzona na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest tworzenie kopii offline. W tym celu dane zapisuje się na zewnętrznym, fizycznym nośniku. Może być to dysk twardy, pendrive czy karta pamięci. Drugim rodzajem kopii zapasowej są kopie online, czyli tzw. zapisywanie danych w chmurze. W tym przypadku dane przesyłane są przez sieć internetową do zewnętrznych serwerów, w których są przechowywane. 

 

Przechowywanie kopii zapasowych

 

Dlaczego warto wybrać kopię zapasową offline?

 

Obecnie coraz więcej firm korzysta z kopii zapasowych online, ze względu na ich automatyczne aktualizowanie się gdy przesyłamy je lub tworzymy mając dostęp do sieci. Ich plusem jest również dostępność w różnych miejscach - wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do internetu. Niemniej jednak rozwiązanie to nie jest wolne od wad.
Wystarczy brak dostępu do internetu byśmy nie mogli skorzystać z przechowywanych danych. To jednak nie wszystko. Coraz więcej mówi się przecież o atakach hakerskich. Dane przechowywane w chmurze mogą zostać wykradzione, wpaść w niepowołane ręce a nawet zostać zmienione bez naszej wiedzy. Wszystko to może poważnie zaszkodzić funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Dlatego też kopia zapasowa offline pozostaje bezpieczniejszym rozwiązaniem, które daje nam pewność, że ważne dla firmy informacje nie wpadną w niepowołane ręce a my sami możemy skorzystać z nich w każdej chwili - również bez dostępu do internetu.  

 

W jaki sposób przechowywać nośniki danych?

 

Wiemy już, że kopia zapasowa offline jest rozwiązaniem bezpieczniejszym, które zmniejsza ryzyko kradzieży danych. Niemniej jednak w tym przypadku mamy do czynienia z fizycznym nośnikiem informacji, który jak każdy inny przedmiot może zostać zniszczony np. w wyniku upadku, zalania czy pożaru. Nie można również całkowicie wyeliminować ryzyka kradzieży dysków czy innych nośników. Dlatego też niezwykle ważne jest zapewnienie naszej kopii zapasowej bezpiecznej lokalizacji, która maksymalnie zmniejszy ryzyko uszkodzenia lub kradzieży nośników. 

 

Skorzystaj z usług profesjonalistów

 

Nie da się ukryć, że nie każde przedsiębiorstwo dysponuje odpowiednimi warunkami a nawet dostateczną ilością miejsca na przechowywanie swoich kopii zapasowych. Co zrobić w takim przypadku? Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnych firm, które zajmują się magazynowaniem fizycznych kopii zapasowej. Firmy takie jak nasza dysponują odpowiednim zapleczem magazynowym, dzięki któremu nośniki danych są przechowywane w optymalnych, bezpiecznych i doskonale chronionych warunkach. 

 

Co oferujemy naszym klientom?

 

Jesteśmy profesjonalną firmą świadczącą usługę przechowywania kopii zapasowych offline. Co dokładnie oferujemy? Odbieramy nośniki takie jak dyski, karty pamięci, pendrive oraz inne od naszych klientów a następnie przechowujemy je w naszych magazynach. Posiadamy bezpieczne, sprawdzone lokalizacje, w których nośniki z kopią zapasowa danych są odpowiednio chronione przed dostępem niepowołanych osób i kradzieżą. Co więcej, zabezpieczamy je również przed uszkodzeniami mechanicznymi, spaleniem czy zalaniem. Możesz więc mieć pewność, że wszystkie dane twojej firmy są dobrze strzeżone. To jednak nie wszystko. Masz do nich również swobodny dostęp. Nasza firma oferuje swoim klientom możliwość zamówienia dostarczenia nośników z powrotem do przedsiębiorstwa zgodnie z określonym wcześniej harmonogramem lub na życzenie. Oferujemy przystępne ceny, pełną dyskrecję i profesjonalizm w działaniu. Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania. 

 

Podsumowując, jeśli chcesz mieć pewność, że kopie zapasowe danych twojego przedsiębiorstwa są całkowicie bezpieczne - warto zdecydować się na kopię offline dostępną na materialnych nośnikach takich jak dyski twarde. Jeśli dodatkowo chcemy mieć pewność, że nie ulegną zniszczeniu i nie wpadną w niepowołane ręce warto skorzystać z profesjonalnych usług, jakie świadczy nasza firma. To sprawdzone rozwiązanie, z którego skorzystało już wiele przedsiębiorstw

Masz pytania ?

 

W razie jakichkolwiek pytań czy niejasności pozostajemy do Państwa dyspozycji...
Nasi konsultanci wyjaśnia wszystkie szczegóły ...